«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. Türkiye Finans ‘En çalışkan akıllı asistan’ ARI’yı tanıttı

Türkiye Finans ‘En çalışkan akıllı asistan’ ARI’yı tanıttı

turkiye-finans-en-caliskan-akilli-asistan-ariyi-tanitti.jpg

Türkiye Finans’ın dijital müşteri deneyimini geliştirme adımlarından biri olan akıllı asistan ile müşteriler birçok bankacılık işlemlerini ‘En çalışkan akıllı asistan’ ARI ile yapabilecek.

Müşteri deneyiminde dijitalleşme adımlarına hız kesmeden devam eden Türkiye Finans yapay zekâ destekli yeni dijital kanalı akıllı asistanı ARI’yı tanıttı.  Çalışkanlığın simgesi olması nedeniyle ARI ismi verilen sohbet robotu (chatbot) ile birlikte Türkiye Finans Mobil ve İnternet Şube üzerinden birçok bankacılık işlemleri sanal asistan teknolojisi kullanarak daha hızlı ve kolay biçimde gerçekleştirilebilecek. Müşterilerden ARI’nın sunduğu hizmetler dışında bir işlem talebi gelmesi durumunda ise anında canlı destek bağlantısına yönlendirilecek. Türkiye Finans müşterilerinin, 7/24 diledikleri yerden finansal çözümlere daha hızlı ulaşmaları için Türkiye Finans Mobil’in en güncel versiyonunu kullanmaları yeterli olacak.

“Müşteri deneyimimizi dijitalleştirmeye devam ediyoruz”

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Finans Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Melis TOSUN ARSLAN şunları söyledi: “Hayat Mobil Bankan Mobil” mottosundan yola çıkarak müşterilerin her an her yerden başlatılabilen bankacılık yolculuklarını Türkiye Finans’ın insan odaklı teknoloji yaklaşımıyla güvenli, akıcı ve daha dijital bir hale getirdik. Sürekli geliştirdiğimiz teknolojik altyapımız ve inovasyon yaklaşımımızla müşteri deneyimimizi dijitalleştirmeye, hizmetlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. ‘En çalışkan akıllı asistan’ ARI ile müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimize daha kolay erişebilmelerini ve sohbet ederek bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmelerini sağladık. Bankamızda dijital dönüşümü teknoloji yatırımları ve dijital kanallardan hizmet sunmanın ötesine taşıyor, ilgili teknolojik yetkinlikleri yatay olarak bankanın tüm birimlerine kazandırarak gerçekleştiriyoruz. ARI projemiz, bunun en güzel örneklerinden biri oldu. 

Müşterilerimizin beklentilerini ve ihtiyaçlarını önemsiyoruz. Yeni dijital kanalımız ARI, müşterilerimizle en yoğun iletişim kurduğumuz Çağrı Merkezi’ne gelen soru ve taleplerin dijital teknolojilerle analiz edilmesiyle öğrenmeye ve gelişmeye devam edecek.  Bu nedenle ARI, müşteri hizmetlerini geliştiren ve operasyonel verimliliği artıran, yapay zekâ teknolojisi ile insanın el ele verdiği güçlü bir araç oldu.  ARI gibi dijital projelerle tüm müşterilerimize ve çalışanlarımıza zamanlarını hediye etmek istiyoruz.

Müşterilerimiz yeni dijital kanalımızda menüler arası gezinerek vakit kaybetmeden ARI’ya öğretilmiş bilgiler dâhilinde işlemlerini daha hızlı yapabilecek. Buna ek olarak müşterilerimiz dilediklerinde anında canlı destekten faydalanabilecek. ARI’nın sunduğu hizmet ve işlem yelpazesini sürekli olarak güncelleyerek geleceğin dijital bankacılık dünyası için çalışmaya devam edeceğiz.” 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Günlük Gazete Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *