«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Türk Rüzgar Enerjisi Sektörü Wind Energy Hamburg Fuarına Çıkarma Yapıyor

Türk Rüzgar Enerjisi Sektörü Wind Energy Hamburg Fuarına Çıkarma Yapıyor

turk-ruzgar-enerjisi-sektoru-wind-energy-hamburg-fuarina-cikarma-yapiyor.jpg

TÜREB LİDERLİĞİNDE AVRUPA’DA TÜRK RÜZGARI ESECEK!

 

Uluslararası Rüzgar Enerjisi Fuarı Wind Energy Hamburg 2022 bugün başlıyor. Kamu ve özel sektörden çok sayıda uluslararası üst düzey temsilci ve paydaşın katılacağı fuarda Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) üyeleri de bugüne kadarki en yoğun ve en güçlü ulusal katılım ile etkinlikte Türkiye rüzgar sektörünü temsil ediyor. TÜREB Yönetim Kurulu Üyesi ve Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, fuara katılımın Türkiye’deki rüzgar enerjisi ekosistemi için oldukça önemli olduğunu dile getiriyor.

 

Wind Energy Hamburg 2022, bu yıl 27-30 Eylül tarihleri arasında Almanya’nın Hamburg kentinde gerçekleşiyor. Rüzgar enerjisi sektörünün global arenadaki en büyük etkinliklerinden olan Wind Energy Hamburg 2022’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde kurularak Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından desteklenen Türkiye Pavilyonunda Türkiye’yi temsilen yer alan TÜREB ve üyeleri, küresel türbin üreticileri ve enerji yatırım şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle görüşmeler gerçekleştirecek. Görüşmelerin yanı sıra düzenlenecek toplantı ve etkinliklerde farklı ülkelerden türbin üreticileri, rüzgar enerjisi yatırımcıları ile işletme ve bakım firmaları Türkiye’deki yatırım fırsatları hakkında bilgilendirilecek. Yurt içi ve yurt dışı birçok RES’deki rüzgar türbinlerinin bakım ve onarım faaliyetlerini üstlenen ve fuarda ülkemizi temsil eden TÜREB üyelerinden Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, Türkiye’nin mevcut yetkinlikleri ve sahip olduğu potansiyeli global arenada aktarmak için önemli fırsatlardan biri olan fuara TÜREB önderliğinde çıkarma yaptıklarının altını çiziyor.

 

Türkiye, Rüzgar Enerjisi Sektöründe Adından Söz Ettirecek!

 

Dünya enerji kriziyle mücadele ederken yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelim de artıyor. Özellikle gerçekleştirilen yatırımlarla rüzgar enerjisi yenilenebilir enerjinin yıldızı konumunda yer alıyor. Türkiye’nin de rüzgar enerjisi sanayisinde Avrupa’nın ekipman üretim merkezlerinden birisi haline geldiğini, servis tarafında da standartların üzerinde hizmetleri yerli ve yabancı yatırımcılara sunduğunu vurgulayan TÜREB Yönetim Kurulu Üyesi ve Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, fuarda yabancı heyetler ile yapılacak görüşmelerde ülkemizin tüm rüzgar enerjisi sanayisi yatırımları için en iyi tercihlerden biri olduğunu yansıtmaya çalışacaklarını belirtiyor. Fuar boyunca tüm TÜREB üyeleriyle Türkiye’nin rüzgar enerjisindeki gelişimini global iş ortaklarına aktarmayı misyon edindiklerini dile getiren Aydın, gelecekte Türkiye’nin rüzgar enerjisinde Avrupa’nın önemli merkezlerinden biri olması için çalışmalara devam edeceklerini de vurguluyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Günlük Gazete Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *