«
  1. Anasayfa
  2. Kültür Sanat
  3. Egeli genç tasarımcıların eserleri beğeniye sunuldu

Egeli genç tasarımcıların eserleri beğeniye sunuldu

egeli-genc-tasarimcilarin-eserleri-begeniye-sunuldu.jpg

Öğrenci eserlerinden oluşan “Kimlik” sergisi MÖTBE’de açıldı

 

Ege Üniversitesi Moda ve Tasarım Yüksekokulu öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Kimlik” İnterdisipliner Öğrenci Sergisi, Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu.  Küratörlüğünü Öğr. Gör. Yağmur Yörük Yılmaz’ın yaptığı serginin açılışına Moda ve Tasarım Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ziynet Öndoğan, Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Arzu Kılıç, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte ayrıca atık kot kumaşlarından oluşturulan “Denim Draping” eserleri de sergilendi.

 

Serginin açılış konuşmasında öğrencilere seslenen Prof. Dr. Ziynet Öndoğan, “Öncelikle bizi her koşulda destekleyen Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a teşekkürlerimi sunuyorum. Moda ve Tasarım Yüksekokulu olarak kurulduğumuzdan beri öğrencilerimizle birlikte tasarım alanında uygulamalı çalışmalar gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Sizlerin mezun olana dek olabildiğince fazla pratik yapmanıza olanak sağlamaya çalışıyoruz. Çalışmalarımıza özel sektör firmaları da destek olup ilgi gösteriyorlar. Çünkü sizler, hedef kitle kullanımına yönelik ticari koleksiyon hazırlama eğitimi alıyorsunuz. Çok kıymetli hocalarınızla eğitim hayatınız boyunca değişik alanlarda sergiler açacaksınız. İş yeri eğitiminizde de pratiğinizi güçlendirmiş olacaksınız. Değerli tasarımcıları incelediğinizde hepsinin aynı zamanda iyi bir matematikçi olduğunu görürsünüz. Çünkü tasarım, matematikle doğrudan ilişkilidir. Siz, insanları giydireceksiniz. Bu yüzden çok boyutlu düşünmeniz gerekiyor. Alanınızla ilgili tüm yarışmalara katılmanızı tavsiye ediyorum. Sergimize emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

“Eserlerimiz öğrencilerimizin birer otoportresi”

Sergi Küratörü Öğr. Gör. Yağmur Yörük Yılmaz ise, “Bu sergi, bizim ‘Farklı Yüzeylerde Tasarım Uygulamaları’ dersimizin kapsamında oluşturduğumuz bir sergi. Özellikle kullandığımız boya, renk kullanımı ve çizimlerle moda unsurlarını birleştirmeyi hedefledik. Bunun çıkış noktasını da ‘kimlik’ teması olarak belirledik. Eserlerimiz, tuval, kâğıt ve kumaş üzerinde farklı materyaller kullanılarak oluşturuldu. Kolaj ve nakış teknikleri, boya ile desenlendirme çalışmaları ve üç boyutlu çalışmalar yapıldı. Sergideki eserlerimizin hepsini öğrencilerimizin birer otoportresi olarak görüyorum. Ortaya çıkardıkları eserlerden dolayı öğrencilerimizle gurur duyuyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından öğrenciler, eserlerle ilgili yorumlarını dile getirip hocaları ile birlikte değerlendirmelerde bulundular. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Günlük Gazete Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *